Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  SIKÇA SORULAN SORULAR
  09.07.2020

  Soru: Hükümlüye dışarıdan kitap getirebilir miyim?

  Cevap: Evet ziyaret saatleri içerisinde kitap getirilebilir.

  Soru: Dışarıdan hükümlüye nasıl para yatırabilirim?

  Cevap: PTT aracılığı ile Sinop PTT şubesine gönderilmek üzere hükümlü ismi belirtilerek Sinop Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü adresine gönderebilirler.

  Soru: Dışarıdan hükümlüye nasıl eşya gönderebilirim?

  Cevap: PTT aracılığı ile (lacivert ve yeşil renkler hariç) Sinop PTT şubesine gönderilmek üzere hükümlünün ismi belirtilerek Sinop Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü adresine gönderebilirler.

  Soru: Avukat görüş saatlerini ne zaman yapılmaktadır?

  Cevap: Hükümlü ile avukatı, meslek kimliğinin ibrazı üzerine, tatil günleri dışında ve çalışma saatleri içinde, bu iş için ayrılan görüşme yerlerinde, konuşulanların duyulamayacağı, ancak; güvenlik nedeniyle görülebileceği bir biçimde, açık görüş usulüne uygun olarak görüştürülür.

  Soru :Hükümlü ziyaretini hangi gün yapabilirim?

  Cevap : Her pazar saat 09:00 ile 16:00 arası açık görüş olarak yaptırılır.

  Soru: Haftalık açık görüşten kimler faydalanabilir?

  Cevap: EŞİ, ANNE, BABASI, BÜYÜKANNE VE BÜYÜKBABASI, ÇOCUĞU, TORUNU, KARDEŞİ, GELİNİ, DAMADI, KAYIBİRADERİ, BALDIZI, YENGESİ, ENİŞTESİ, GÖRÜMCESİ, KAYINVALİDESİ, KAYINPEDERİ, KAYINVALİDESİNİN ANNESİ VE BABASI, KAYINPEDERİNİN ANNESİ VE BABASI, EŞİNİN BAŞKASINDAN OLMA ÇOCUĞU, BÜYÜKANNE VE BÜYÜKBABASININ ANNE VE BABALARI, TORUN ÇOCUĞU, KARDEŞ ÇOCUĞU, EŞİ, AMCASI, HALASI, DAYISI, TEYZESİ VE BUNLARIN EŞLERİ İLE VASİSİ VE KAYYIMI Görüş hakkı dışında hükümlü veya tutuklunun görüşmek istediği 3 kişi (yakınlık derecesi önemli değildir) ile görüş hakkı her ayın son haftası yapılmaktadır.

  Ceza İnfaz Kurumu gelen hükümlü Ceza İnfaz Kurumuna kabulünden sonraki 60 gün içerisinde görüşmek istedikleri 3 kişiyi yazılı olarak beyan ederler. Ziyarete gelecek olan bu kişiler açık kimliklerini (kimlik ve fotokopisi) ve adreslerini belgelemek (ikametgah ilmühaberi) suretiyle bu haktan yararlanırlar. Bu ziyaretçiler ölüm, ağır hastalık, doğal afet hükümlü ve tutukluların nakli ya da ziyaretçilerin ziyaret olanağını ortadan kaldıracak yerleşim yeri değişikliği gibi zorunlu haller dışında değiştirilemez. Bunların dışındaki hükümlü ziyaretçilerinin Sinop Cumhuriyet Başsavcılığından yazılı izin alarak mesai saatleri içinde gelerek açık görüş yapabilirler.

  Soru: Görüş saatimi nasıl öğrenebilirim?

  Cevap: Görüşle ilgili sorularınız için 0 368 271 42 57 arayarak bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

  Soru: Hangi eşyalar alınmaz ?

  Cevap: Her türlü çorap, şalvar ve içerisinde demir bulunan ayakkabı, lacivert , askeri renklerdeki kıyafetler ve deri gurubu eşyalar alınmaz.

  Soru: Yakınıma yiyecek içecek getire biliriyim ?

  Cevap: Adalet Bakanlığının ilgili genelgesinde belirtildiği üzere Hükümlülerin kendilerine verilen iaşe harici ihtiyaçlarını kurum kantininden temin etmektedirler. Dolayısıyla içeri yiyecek içecek girişi Adalet Bakanlığının ilgili genelgesi gereği yapılamaz.. Açık görüş günlerinde hükümlü ve tutuklular daha önceden kantinden temin ettikleri yiyecek ve içecekleri yakınlarıyla görüş yerlerinde tüketebilirler.

  Soru: Yakınımla ne kadar görüş yapabilirim ?

  Cevap: Hükümlü görüşleri yarım saatten az bir saatten fazla olmamak üzere yaptırılır.
  Adres

  OSMANİYE KÖYÜ KARAGÖL MEVKİ NO:34 SİNOP / MERKEZ

  Telefon

  Telefon : 0368 271 42 57 - 0507 456 08 85

  Faks : 0368 271 42 58

  E-Posta

  abbsinop.acikisaretadalet.gov.tr