Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Kurumumuz Hakkında

  GENEL BİLGİLER

        Bakanlığımızın son yıllarda yapmış olduğu verimli çalışmalarla ceza infaz kurumlarının çehresi değişmiş, gerek yeni açılan modern ceza infaz kurumları gerekse de var olan infaz kurumlarının modernize edilmesiyle hükümlü ve tutukluların kurumlarda kaldıkları süreleri daha etkin ve verimli geçirmeleri sağlanmıştır. Sinop Açık Ceza İnfaz Kurumumuzdaki yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve ortak kullanım alanlarının daha kullanılabilir hale getirilmesiyle hükümlü ve tutukluların salıverilmeleri sonrası toplumsal yaşama uyum sağlamadaki sorunlarının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

        Sinop Açık Ceza İnfaz Kurumu olarak sadece hükümlü ve tutukluların barınması ve ıslah edilmesi konusunda değil, kurumumuzun modernizasyonunu sağlamamız konusunda da attığımız adımlar ne kadar doğru yolda olduğumuzu göstermektedir.

  Kurumumuz; Sinop Merkez Osmaniye Köyü Karagöl Mevkiinde 28.964 m2 alan içinde kurulmuştur. 400 kişi kapasiteli Açık Ceza İnfaz Kurumu 01 haziran 2014 tarihinde inşası tamamlanmış ve hizmete açılmıştır. Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde Türkiye nin en büyük kapalı alana sahip (2500m2) tekstil atölyesi bulunmaktadır. Açık Ceza İnfaz Kurumu Tekstil Atölyesi Adalet Bakanlığı ve özel sektör işbirliğinde imzalanan anlaşma doğrultusunda çalışmaktadır. Kurumumuz Şehir merkezine, Adliye binasına 12 Km. uzaklıktadır.

  Kurumumuzdaki yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve ortak kullanım alanlarının daha kullanılabilir hale getirilmesiyle hükümlü ve tutukluların salıverilmeleri sonrası toplumsal yaşama uyum sağlamadaki sorunlarının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

  Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Mesut PEKTAŞ ve Cezaevi Savcımız Sayın Soner AYDIN'dır. Müdürlüğünü Mustafa KÖSTEK 'in yaptığı Ceza İnfaz Kurumumuzun kapasitesi 400 kişiliktir.

  Adres

  OSMANİYE KÖYÜ KARAGÖL MEVKİ NO:34 SİNOP / MERKEZ

  Telefon

  Telefon : 0368 271 42 57 - 0507 456 08 85

  Faks : 0368 271 42 58

  E-Posta

  abbsinop.acikisaretadalet.gov.tr